FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Co mówi ustawa? Żeby nabyć nieruchomość rolną, po pierwsze trzeba być rolnikiem, po drugie mieszkać w danej gminie od co najmniej 5 lat, a także nie można nabyć większego areału niż 300 ha.

A jak wygląda to w praktyce? Wygląda to tak, że państwo na drodze zakupu gruntów rolnych postawiło instytucję Agencji Nieruchomości Rolnej, która ma “stać na straży” funkcjonowania tej ustawy. Czyli cała sprzedaż musi opierać się o zgodę ANR, w której dyrektor takiej agencji ma narzędzia, które pozwolą mu skutecznie zablokować sprzedaż. Czyli jeśli będzie starał się nabyć działkę rolną obcokrajowiec, to w bardzo prosty sposób, zgodnie z literą obowiązującego prawa dyrektor ANR może odmówić takiej transakcji, bo nabywca np. nie jest zameldowany w danej gminie.

Jednocześnie dyrektor ANR ma pełnomocnictwo na wyrażenie zgody na zakup nieruchomości rolnej przez osobę, która nie spełnia warunków ustawowych. Dlatego każdy ma możliwość zakupu działki rolnej, wystarczy że wystąpi do dyrektora ANR z wnioskiem o kupno takiej nieruchomości.

W naszej firmie procedura zakupu wygląda tak, że zawieramy umowę przedwstępną i to wiąże się z wysłaniem wniosku do ANR, następnie czekamy na odpowiedź (do 30 dni). Jeżeli ANR wyrazi zgodę, to wtedy zawieramy umowę notarialną warunkową, która również jest wysyłana do ANR (która może jeszcze skorzystać z opcji pierwokupu. Wszystkimi wnioskami zajmuje się nasza firma, dlatego Ty nie musisz się tym przejmować.

Ważne: do tej pory żaden z naszych klientów nie otrzymał decyzji odmownej, co oznacza, że 100% naszych klientów mogło daną nieruchomość kupić.

Nasze działki wyceniane są przede wszystkim na podstawie operatu szacunkowego, czyli oceny wartości nieruchomości dokonanej przez rzeczoznawcę majątkowego. Operaty te są dostępne w formie pisemnej i możliwe do wglądu dla naszych klientów. Oprócz tego, kierujemy się również naszym osobistym doświadczeniem, na które składa się ponad 17 lat inwestowania w grunty na terenie całej Polski, a także wartość innych transakcji w danym regionie. 

Generalnie prawie wszystko, na co masz ochotę, ponieważ to Ty jesteś jego właścicielem 🙂 Zasadniczo są dwa najczęściej wybierane scenariusze – można z nim nie robić nic i czekać, aż upłynie czas – za 10-15 lat wartość rynkowa Twojej nieruchomości najprawdopodobniej i tak wzrośnie (przypomnijmy, że wartość gruntów rośnie już od ponad 70 lat). Drugi wariant, to uzyskanie zgody na zabudowę działki, a następnie np. budowa domku letniskowego. Możliwości i pomysłów jest naprawdę wiele 🙂

Jeśli przydarzy Ci się jakiś problem finansowy i nie będziesz w stanie opłacać comiesięcznych rat, to dajemy Ci możliwość zamrożenia płatności na okres 12 miesięcy. Oznacza to, że przez rok nie płacisz rat, a po tym czasie, kiedy już odzyskasz płynność finansową, ponownie spłacasz raty, oczywiście bez żadnych dodatkowych odsetek.

Właścicielem każdej z oferowanych przez nas nieruchomości jesteśmy My, czyli firma Treeneo. Nie jesteśmy pośrednikami, kupujesz grunty bezpośrednio od nas.

W naszej ofercie mamy kilkaset hektarów Ziemi, głównie na terenie Warmii i Mazur i cały czas inwestujemy w kolejne, naszym zdaniem najbardziej perspektywiczne grunty. Nabywając Ziemię w bardzo dużych ilościach uzyskujemy znacznie niższe ceny, dlatego też zarabiamy, sprzedając je po aktualnych cenach rynkowych. Oczywiście korzystamy również z upływu czasu- wiele z gruntów, które są w naszej ofercie kupiliśmy już kilka/kilkanaście lat temu, kiedy ich wartość rynkowa była niższa niż teraz.

Tak. Podpisujemy umowę – pomiędzy Tobą a naszą firmą, w której zobowiązujesz się do zapłaty za nieruchomość w nieoprocentowanych ratach (w określonej wysokości, zapisanej w umowie).

Tak.

Wygląda to w ten sposób, że na początku każdego miesiąca przysyłamy do Ciebie maila z prośbą o zapłatę kolejnej raty za Twoją nieruchomość. Nie różni się to wiele od np. zapłaty za abonament telefonu komórkowego czy Internetu. Ponadto, każdy nasz Inwestor ma dostęp do tzw. Panelu Partnera, w którym znajdziesz pełne informacje na temat swojej nieruchomości, harmonogramu wpłat oraz już wpłaconej łącznie kwoty. 

Jak najbardziej tak. Możesz wpłacić np. 10 000 złotych, a pozostałą część spłacać w ratach. Możesz też w każdej chwili zrobić nadpłatę. Przy niektórych nieruchomościach wpłata wstępna jest zresztą wymagana.

Kontakt

Nie masz czasu wypełniać formularza?
Zadzwoń!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.